Allianz Yaşam ve Emeklilik Kişiye Özel Emeklilik Planı, yaşam standartlarınızı, emeklilikte de koruyabilmeniz için geliştirilmiş bir plandır. Bireysel Emeklilik Sistemi’nde birikimleriniz, her ay %25 devlet katkısı* ile desteklenirken, emeklilik yatırım fonlarında da değerlenir. Böylece akıllı bir adım atabilir, küçük birikimlerle dahi, emekliliğiniz için önemli bir güvence sağlayabilirsiniz. Allianz Yaşam ve Emeklilik, uzun yıllara dayanan deneyimiyle, bu sürecin her aşamasında size destek olacaktır.

*Devlet katkısı üst sınırı yıllık toplam brüt asgari ücretin dörtte biri kadardır.

Özellikler

Kimler yararlanabilir?

18 yaşını tamamlamış olan herkes bu plandan yararlanabilir.

Devlet katkısının koşulları nelerdir?

Bireysel emeklilik planlarına dahil olan herkes, %25 devlet katkısından yararlanabilir. Devlet katkısının koşullarını incelemek için tıklayınız

Birikimleriniz hangi fonlarda değerlendirilir?

Kişiye Özel Plan ile, fon dağılımını yatırım tercihlerinize göre kendiniz şekillendirebilirsiniz. Sizler için geliştirilen 11 fon arasından, dilediğiniz fon sepetini oluşturabilirsiniz. Beklentilerinize en uygun katkı payı fon dağılımını belirlemek için tıklayınız.

Yasal kesintiler nelerdir?

Kişiye Özel Plan, kesintiler konusunda size özel ayrıcalıklar sağlar. Uygulamalarımızı aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Plan Özellikleri

Katkı PayıEn az 75 TL
Yönetim Gideri Kesintisi

Yılllık katkı payının (yatırılan tüm tutarların) yıllık brüt asgari ücrete kadar olan kısmına %2 uygulanır, aşan kısmına uygulanmaz.

Sözleşmeye ara verilmesi durumunda (vadesinde yatırılmayan katkı payının ödeme tarihini takiben üç ay içinde hesaba herhangi bir ödeme yapılmaması halinde sözleşmede ödemeye ara verildiği kabul edilir) her tam ay için hesaptaki birikime 2 TL Ek Yönetim Gideri Kesintisi uygulanır.

Giriş AidatıTeklif formunun imzalandığı tarihteki aylık brüt asgari ücretin;
a) Sözleşmenin yürürlük tarihinden itibaren 3 yıl içinde ayrılanlar için %75’i,
b) Sözleşmenin yürürlük tarihinden itibaren üç yılını dolduran altı yıldan önce ayrılanlar için %50’si,
c) Sözleşmenin yürürlük tarihinden itibaren altı yılını dolduran on yıldan önce ayrılanlar için %25’i tutarındadır.
Kişiye Özel Emeklilik Planı’nda giriş aidatının teklif formunun imzalandığı tarihteki aylık brüt asgari ücretin %10’una denk gelen kısmı katkı payı yatırma dönemlerinde ilk yıl taksitle alınır. Kalan kısmı birikimin başka şirkete aktarımı veya sistemden ayrılma tarihine kadar ertelenmiştir.

Ek Faydalar

Kişiye Özel Plan ile Sistem'e girdiğiniz  günden itibaren Allianz Yaşam ve Emeklilik’in size sunduğu ek faydalardan da yararlanmaya başlarsınız.

  • Alo Sağlık: Olası bir sağlık probleminiz karşısında Telemed24 acil tıbbi danışmanlık hattımızdan ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.
  • Avantajlı Sağlık: Allianz Yaşam ve Emeklilik ile özel anlaşması olan sağlık kurumlarından %25'e varan indirimlerle hizmet alabilirsiniz.
  • Kara Ambulansı: Acil durumlarda ücretsiz kara ambulansı hizmetinden yararlanabilirsiniz.
  • Katkı Payı Güvencesi: Bir sağlık sorunu nedeniyle 6 aydan uzun süren iş göremezlik durumunda, katkı paylarınız 5 yıl süresince, Allianz Yaşam ve Emeklilik tarafından ödenir.

Başvuru Formu

Ad Soyad (Gerekli)

İl (Gerekli)

İlçe (Gerekli)

Telefon (Gerekli)

Email (Gerekli)

T.C. Kimlik Numaranız (Gerekli)

Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Şartlarını okudum ve kabul ediyorum.
Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Şartları